Marka @wearmedicineod kilku dni promuje swoją kolekcję … spotem mówiącym o tym, że wypalenie, pustkę czy „ból istnienia” można uś(m)nieżyć kupieniem ciuchów🥺 Czy jestem zaskoczona? Nie. Od lat obserwuję „wtopy” firm, które akcyjnie, chcą się zająć problemem społecznym/ środowiskowym. Kończy się zawsze tak samo.
Po fali krytyki, firma Medicine wydała oświadczenie, z kt. wynika, że to tylko żart, kreacja artystyczna. No spoko, tylko jak widać, nie wszystkich ten „żart” śmieszy.
☝️Serio współcześnie bardziej niż kiedykolwiek liczy się ODPOWIEDZIALNY MARKETING, a nie podbijanie klików, szerów, pokazywanie się przy WYKORZYSTANIU trudnych tematów.
👉Mierzymy się dzisiaj z wielowymiarowymi problemami społecznymi/środowiskowymi i fajnie jeśli firmy w jakiś sposób się angażują, ale NIECH ROBIĄ TO W PRZEMYŚLANY I MĄDRY SPOSÓB, a nie akcyjny, marketingowy, kt. ma skłonić do zakupów🤦‍♀️ wiem, to jest trudniejsze, ale warto.
👉Drogie firmy zacznijcie kontaktować swoich marketingowców z CSRowcami. Niestety w wielu firmach to dwie oddzielne planety. Dzisiaj musicie traktować odpowiedzialność poważnie.