Filozofia marki

Argentum Yacht Tuning to marka stworzona z miłości do żeglarstwa, dobrego designu i środowiska naturalnego. To połączenie pasji ze świadomością potrzeby zrównoważonego rozwoju. 

Zawsze interesowałam się dobrą architekturą i wzornictwem użytkowym. To właśnie formy wyciągnięte ze świata designu najbardziej mnie ciekawią. Lubię prostotę i spójność koncepcyjną. Staram się podobnie postępować z projektami swoich toreb. Mają być proste w formie, ale niestandardowe ze względu na użyte do produkcji materiały. Stąd pomysł na stare żagle.

Poszukuję żagli, które przeżyły na morzach wiele przygód. Wybieram odpowiednie, czyszczę je, a następnie nadaję im wspólnie z fachowcami drugie życie w formie toreb. Wiem skąd  przybył każdy żagiel i dlatego na pamiątkę wewnątrz każdej torby umieszczam stempel z pozycją geograficzną, która wskazuje, gdzie żagiel spędził większość swojego życia. Na niektórych fragmentach torebek można nawet znaleźć ślady po przeżytych przygodach. 

Wartości, które są dla Ciebie ważne w życiu prywatnym i w biznesie

Kieruję się przekonaniem, że w życiu trzeba być uczciwym i nie ma tu podziału na życie prywatne czy biznesowe. Tworzymy świat, w jakim żyjemy i w jakim przyjdzie żyć naszym dzieciom. Dlatego ważna jest świadomość ekologiczna, nauka odnawiania rzeczy i wprowadzania ich w ponowny obieg, tu przykładem są stare żagle. Dlatego tak jak w prywatnym życiu, segreguję odpady, jestem wegetarianką, wysiewam łąki, wystawiam poidła ptakom i owadom oraz cieszę się używanymi sprzętami, tak i w pracy cieszę się korzystając z odnawialnych źródeł energii wytwarzanych przez naszą elektrownię słoneczną. Tu, na każdej płaszczyźnie musi być spójność. Bez takiego głębokiego założenia etyczny biznes nie istnieje. Ja to marka. Marka to ja.

Wasz produkt to …

Szyjemy unikatowe torebki pełne morskich wspomnień. Każda jest inna, uszyta z innego kawałka żagla. Idealna dla kobiety poszukującej indywidualnego stylu czy dla miłośniczki środowiska i ekologicznej mody. To torebki wytrzymałe, lekkie i pasujące do wszelkich stylizacji. Powstają w różnych zestawieniach kolorystycznych (na ile kolory żagli pozwolą), tak by można się było nimi cieszyć bez względu na pogodę czy porę roku. Sprawdzają się świetnie do pracy, na zakupy czy na plażę. A do tego wspaniale przechowują wspomnienia!

Jaka jest Twoja odpowiedź na kulturę nadmiaru? 

Kultura nadmiaru jest mi obca, za to lubimy minimalizm. Pracujemy z odzyskiwanym materiałem. Dajemy drugie życie starym żaglom i jesteśmy odpowiedzialni za to, co się z tym żaglem dzieje.

Tworzymy unikatowe torebki z recyclingu. Torebki, które niejedno już przeżyły w formie żagla i które przeżyją jeszcze wiele w swojej nowej formie. Solidność wykonania i jakość użytych materiałów jest gwarancją na ich długie i ciekawe życie. 

Z jakich surowców/ tkanin korzystacie?

Tworzymy z dbałością o środowisko, według zasady 3R i z przywiązywaniem dużej wagi do kraju wytworzenia i pochodzenia komponentów. Dlatego wszystkie torby są szyte ręcznie w Polsce przy użyciu europejskich komponentów, najchętniej krajowych. Wykorzystujemy używane żagle, stare okucia żeglarskie, zużyte banery reklamowe, skóry naturalne pochodzące z resztek z masowej produkcji. Najważniejszy surowiec – stare żagle przybywają do nas z różnych rejonów kraju, ale też i ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Grecji czy Niemiec. Zazwyczaj przywożone są do Polski razem ze starymi żaglówkami albo po prostu odbieramy je bezpośrednio od żeglarzy podczas naszych wizyt na międzynarodowych targach żeglarskich. Zdarza się, że żeglarze sami przesyłają nam żagle z ukochanego jachtu prosząc, by zrobić z nich torby pełne ich własnych morskich wspomnień. Takie sentymentalne przesyłki lubimy najbardziej. 

Kto za tym stoi?

Paulina Barłakiewicz – Kobieta, prawniczka, która kilka lat temu postanowiła odmienić swoje życie zawodowe i tworzyć w zgodzie z naturą, w uwielbieniu dobrego designu ze szczyptą nieskrywanej miłości do żeglarstwa. Wyznaczyła sobie cel – daje drugie życie starym żaglom. 

Kryteria dla świadomego konsumenta:

LOKALNY ŁAŃCUCH DOSTAW

LOKALNE RZEMIOSŁO

ZRÓWNOWAŻONE SUROWCE

DRUGI OBIEG

OPAKOWANIA Z RECYKLINGU/ PONOWNE UŻYCIE

strona marki: www.argentumyacht.com