Przedstwiam Wam dziś jedną z moich ulubionych marek! To Oak Bags. Nie pamiętam dokładnie jak się poznałyśmy z Ewą –  właścicielką marki, ale kiedy szperam w mailach to pisałyśmy już do siebie w 2016 roku:)  Pamiętam natomiast nasze pierwsze, umówione już spotkanie przy kawie, gdzieś na Mokotowie w Warszawie :). Przyznam, że kiedy pierwszy raz usłyszałam o torbach z tkaniny korkowej, moja pierwsza myśl była taka, że to niemożliwe, bo przecież korek kruszeje. Dlatego, kiedy spotkałyśmy się z Ewą, to bardzo chciałam nie tylko poznać ją i jej wizję odpowiedzialnego procesu tworzenia produktu, ale też dotknąć torbę z korka 🙂 Pamiętam jak Ewa z uznaniem opowiadała o umiejętnościach Pana Jacka, który ją wspiera w twirzeniu toreb, o tym, że projektuje tylko kilka modeli, by klientki nie ulegały wpływom ciągle zmieniających się trendów, o tym dlaczego chce tworzyć markę wegańską i chciałaby powalczyć o certyfikat PETA … Byłam zachwycona 🙂 Nic się od tego czasu nie zmieniło, poza tym, że torby Oak Bags przeszły niełatwy proces weryfikacji i mają certyfikat PETA 🙂  Teraz zapraszam Was do spotkania z Ewą.

Filozofia marki

Chcemy żyć w lepszym świecie – oddychać świeżym powietrzem, pić czystą wodę, jeść zdrowe jedzenie, kąpać się w jeziorach, rzekach, morzach i chodzić do pięknych lasуw, cieszyć się naturą. 

Świat zmierza jednak w przeciwnym kierunku – środowisko jest zanieczyszczone, lasy wycinane, skazujemy miliony zwierząt na potworne cierpienia, wykorzystujemy niewolniczą pracę ludzi, w wielu regionach panuje głód i nędza.

Czy tak musi być?

Nie zmienimy świata w jeden dzień, ale też nie chcemy stać z założonymi rękami, w poczuciu bezradności. Liczy się każda dobra, świadoma decyzja, każdy krok ku lepszemu. Oak Bags oferuje piękne rzeczy tworzone w zgodzie z naturą i w poszanowaniu drugiego człowieka.

Wartości, które są dla Was ważne w życiu prywatnym i w biznesie

Nasze niepowtarzalne torby są nie tylko piękne i oryginalne, ale rуwnież niosą w sobie przyświecające nam wartości: szacunku do ludzi, zwierząt i przyrody.

Wasz produkt to …

…bliskość natury (dzięki tkaninie korkowej) nawet w środku aglomeracji miejskiej, pewność, że w procesie produkcji nie wyrządziliśmy krzywdy ludziom, zwierzętom ani naszemu środowisku naturalnemu, radość z posiadania rzeczy pięknej, unikatowej, z własną historią

Twarz OAK BAGS – Ewa Engler – Herer

Jestem projektantką, od wielu lat jestem też wegetarianką, nie tylko w sensie diety. Cenię sobie oryginalne produkty, interesuję się modą, ale raczej w sensie oryginalności, własnego stylu, a nie ślepego podążania za modą i aktualnymi trendami. Uważam, że rzeczy dobrze zaprojektowane , dobrze wyprodukowane, z wysokiej jakości materiałów, są ponadczasowe. Kiedyś szukałam dla siebie eleganckiej, oryginalnej torby wykonanej z jakiejś innej materii niż skóra zwierzęca. Nic takiego nie znalazłam i tak narodził sie pomysł, żeby stworzyć OAK BAGS.

Jaka jest Wasza odpowiedź na kulturę nadmiaru? 

Nasze torby szyte są w lokalnej pracowni kaletniczej. Pan Jacek, rzemieślnik z kilkunastoletnim doświadczeniem w wykonywaniu luksusowych toreb i akcesoriów skórzanych, ręcznie wycina i szyje każdą torbę. To wielogodzinny proces, wymaga dużego skupienia i cierpliwości. Pan Jacek wkłada w swoją pracę dużo serca, a my tę pracę ogromnie szanujemy, płacimy za nią godną cenę. Nie stawiamy na masową, tanią produkcję, nie konkurujemy ceną, przeciwnie – oferujemy produkt indywidualny, unikatowy, wartościowy, bo jest efektem starannej, wielogodzinnej pracy. 

Z jakich  tkanin korzystacie?

OAK BAGS to unikatowe torby szyte z tkaniny korkowej

Tkanina ma niesamowite właściwości – aksamitna i ciepła w dotyku jest z natury swej wodoodporna (korek nie chłonie wody), więc nie wymaga używania impregnatów, a ewentualny deszcz jej nie zagraża. Korek jest niesamowicie lekki, dlatego torby ważą tylko tyle, ile sami do nich włożymy. Jest również odporny na temperatury, nie kruszy się i jest wyjątkowo trwały.

Tkaninę korkową produkuje się z kory dębu korkowego, który rośnie w rejonie morza Śródziemnego. Korę zdejmuje się raz na 9 lat, co nie szkodzi drzewom, rosną dalej (średnio 150-200 lat!), a plantacje dębu korkowego to po prostu lasy, w których żyją dzikie zwierzęta i rozwijają się rośliny.

W procesie projektowania skupiliśmy się na wykorzystaniu właściwości i podkreśleniu piękna tkaniny korkowej, dlatego nasze torby mają minimalistyczne formy i pozbawione są zbędnych ozdób. Uroda korka powoduje, że są niepowtarzalne i przyciągają wzrok. 

Do toreb wykorzystujemy najwyższej jakości materiał sprowadzany z Hiszpanii.

Szyte są ręcznie przez mistrza kaletnictwa dokładnie tak, jak szyje się luksusowe torby skórzane.

OAK BAGS są 100% wegańskie oraz przyjazne zwierzętom i środowisku!

Co dała Ci przygoda z Oak Bags?

To na pewno rozwój, bo poznaje też siebie, ale chcę dodać, jak wiele wspaniałych osób poznałam dzięki temu, że odważyłam się na stworzenie własnej marki. Z większością moich klientów mam osobisty kontakt, piszę maile, rozmawiam na targach, i to jest dla mnie ogromna wartość, daje mi poczucie bycia we wspólnocie osób tak samo jak ja przejmujących się sytuacją naszej planety, zwierząt, wykorzystywania niewolniczej pracy ludzkiej. To daje nadzieję, że coś może się zmienić, że jest nas więcej.

Korzystając z okazji chciałam pozdrowić wszystkich moich klientów i przyjaciół marki – jesteście wspaniali, dajecie mi siłę!

Kryteria dla świadomego konsumenta

Z czym możemy powiązać markę Oak Bags? 

lokalny łańcuch dostaw

marka wegańska

lokalne rzemiosło

zrównoważone surowce

drugi obieg