Tadam! Dziś przedstwaiem Wam Martynę Zastawną – dziewczyna petarda z subtelną konsekwencją w działaniu. Pamiętam, kiedy Wosh Wosh pojawiło się na rynku … i był to dla mnie znak, ze może coś ważnego właśnie się dzieje, że zrównowazona moda i nowe podejście konsumentów do mody ma szansę się rozwinąć. Pamiętam też moment kiedy usługa naprawy / odnowienia butów spotkaął się z tak szalonym zainteresowaniem, że Wosh Wosh przez moment miało kłopoty ze sprawną obsługą. Niezmiernie się cieszę, że Martyna zechciała wziąć udział w cyklu „Czas na odpowiedzialność”, bo właśnie takie osoby mog≥ą zmieniać świat. Ma wizję, jest uparta, waleczna i odpowiedzialna. Poznajcie Martynę i jej markę Wosh Wosh 🙂 #czasnaodpowiedzialność #wspieramodpowiedzialnemarki #wspieramywsieci

Filozofia marki  

WoshWosh powstało z buntu przeciwko konsumpcjonizmowi, a także miłości do ekologii i rzemiosła.

Fiozofia marki to nie kupuj – napraw, odnów.

Kto za tym stoi

Martyna Zastawna – propagatorka idei zero waste i odpowiedzialności społecznej w biznesie. Wykładowczyni społecznej odpowiedzialności biznesu oraz mentorka skupiająca się na aktywizacji kobiet. Ratuje ginące rzemiosło i pomaga chronić przed likwidacją zagrożone zakłady rzemieślnicze. Udowadnia, że od podstaw można zbudować unikatowy biznes oraz że nie tylko korporacje z wielkimi budżetami mogą działać społecznie.

Wasz produkt to …

Nasze usługi kierowane są do dwóch grup. W przypadku klientów indywidualnych oferujemy czyszczenie, naprawę, odnowę i personalizację obuwia.

Nasze usługi mają przede wszystkim aspekt edukacyjny – poszerzanie świadomości w aspekcie dbałości o środowisko (zamiast kupować nową parę butów, wyrzucając tym samym starą i generując tysiące negatywnych dla środowiska skutków, można dać im drugie życie), ochrony i kultywacji rzemiosła (które zanika), a także odpowiedzialności (zamiast wyrzucać buty, z których już nie korzystamy, możemy oddać je potrzebującym – my to umożliwiamy).

Druga grupa to firmy używające obuwia roboczego do pracy. Zajmujemy się jego czyszczeniem i dezynfekcją. Niwelujemy tym samym problem wyrzucania ogromnej liczby par  butów roboczych, dbając o higienę pracowników i zmniejszając koszty firmy.

Jaka jest Wasza odpowiedź na kulturę nadmiaru? 

Nie kupować, a dawać drugie życie nie tylko butom, ale wszystkim co nas otacza.

Z jakich surowców korzystacie?

Do odnowy, naprawy czy czyszczenia obuwia dla klienta indywidualnego używamy środków w większości ekologicznych, pochodzenia roślinnego (nie testowanych na zwierzętach).

W przypadku klienta BTB używamy specjalnych maszyn dezynfekujących i czyszczących obuwie robocze.

 

Kryteria dla świadomego konsumenta:

Z czym możemy powiązać markę Wosh Wosh?

lokalny łańcuch dostaw

marka wegańska

lokalne rzemiosło

zrównoważone surowce

drugi obieg